Aktualności

Beskidzka AP znowu najlepsza w regionie! Mistrzostwo należy do nas!

Podopieczni trenera Konrada Szurka, który pełni również rolę koordynatora w Beskidzkiej Akademii Piłkarskiej ponownie na ustach wszystkich sympatyków piłkarskich!

Zawodnicy, którzy w tamtym sezonie wywalczyli Mistrzostwo całego regionu w kategorii U-13 (2005 i młodsi) zrobili to ponownie jednak w kategorii U-15 (2004 i młodsi). 

"Ubiegły sezon był dla nas spełnieniem marzeń. Jako Akademia działająca niespełna 2 lata wygraliśmy rywalizację ze wszystkimi klubami i akademiami w całym regionie po czym zupełnie niespodziewanie ograliśmy rywali z limanowskiego i podhalańskiego uzyskując awans do Małopolskiej Ligi Młodzików, w której gra już tylko elita z całej małopolski!!! Przechodząc o kategorię wyżej naszym celem było uplasowanie się w pierwszej trójce zważywszy na fakt, iż nasza kadra w 90 % składa się z zawodników o rok młodszych przez co praktycznie w każdym meczu odstajemy od przeciwników wzrostem a co za tym idzie fizycznie jesteśmy właśnie o ten rok do tyłu. Jednak ciężka praca w letnim okresie przygotowawczym poskutkowała 10 zwycięstwami i tylko jedną porażką i to w ostatnim spotkaniu gdzie Mistrzostwo mieliśmy już zapewnione a do zespołu wkradło się nadmierne rozluźnienie i braki kadrowe. Dzisiaj z tak perspektywiczną drużyną jaką mamy - Najlepszą w całym regionie podchodzimy ze spokojem i pewnym dystansem do meczów barażowych, w których zmierzymy się z NKP Podhalem Nowy Targ oraz Turbaczem Mszana Dolna. Gra w barażach to dla nas wielka nagroda za zwycięstwo w lidze i nie mamy presji awansu tak jak nasi rywale, których drużyny praktycznie w 100 % składają się z zawodników rocznika 2004. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo dumny z pracy jaką udało nam się wykonać z zawodnikami przez te trzy lata istnienia naszej Akademii. W przeciągu roku wywalczyliśmy dwa Mistrzostwa w dwóch kategoriach wiekowych, jest to wyczyn, którego pozazdrościć nam może każda drużyna piłkarska z naszego regionu. Ukazuje to również wysoki poziom szkolenia w naszej Akademii." - mówi koordynator BAP Konrad Szurek

W tej rundzie strzeliliśmy 60 bramek a tylko 10 straciliśmy to pokazuje, że zdobyte mistrzostwo nie było przypadkowe. Spadek do II ligi zanotowała Akademia Kolejarz Stróże, która przegrała wszystkie 11 spotkań. Awans z II ligi uzyskała natomiast Korona Beskidu z Tylicza, której serdecznie gratulujemy!

Bardzo dziękujemy za wsparcie sponsorów tj. Pana Janusza Broda Prezesa firmy Elektro-Partner AS, który nie tylko wspiera materialnie, ale również dopinguje naszych w wielu meczach ligowych. Dziękujemy Panu Stanisławowi Siuta Prezesowi firmy Stanex, który stale umożliwia naszym zawodnikom jeszcze lepszy rozwój. 

Ogromne podziękowania należą się Gminie Ropa na czele z Panem Wójtem Janem Morańdą, który otwiera dla nas drzwi do wszystkich obiektów sportowych na terenie gminy. 

Cały ten sukces byłby niemożliwy, gdyby nie Prezes Uścia Gorlickiego Pan Dawid Gruszczyński, który doradza, wspiera, kibicuje i stale pomaga naszym w rozwijaniu swoich talentów. 

Trener i koordynator Beskidzkiej AP Konrad Szurek składa również podziękowania wszystkim zawodnikom znadującym się w kadrze, którzy każdego dnia ciężko pracują żeby spełnić swoje największe marzenie, które z każdą minutą spędzoną na boisku jest coraz bliżej! 

Ogromne podziękowania należą się również Panu Pawłowi Kaletce oraz Rafałowi Cymbała, którzy jako kierownicy drużyny ZAWSZE wspierają chłopaków i trenera na meczu - to głównie dzięki tym Panom w naszej ekipie panuje rodzinna atmosfera, dbając przy tym o dobre samopoczucie wszystkich naszych zawodników.

Przed nami mecze barażowe, w których jako reprezentant regionu nowosądecko-gorlickiego będziemy rywalizować z NKP Podhale Nowy Targ (Mistrz podhalańskiego) oraz Turbaczem Mszana Dolna (Mistrz limanowskiego). 

26.10.2018 - NKP Podhale Nowy Targ - Beskidzka Akademia Piłkarska

29.10.2018 - Turbacz Mszana Dolna - NKP Podhale Nowy Targ

03.11.2018 - Beskidzka Akademia Piłkarska - Turbacz Mszana Dolna godzina 12.00 stadion Uście Gorlickie

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy !!!

 

OTO DRUŻYNA MISTRZÓW: