Testy sprawnościowe.

Zakończyliśmy kolejny cykl testów sprawnościowych, którym poddani w tym roku zostali zawodnicy grup PRO:
👉 Trampkarz
👉 Młodzik
👉 Orlik

We wszystkich kategoriach wiekowych wykonaliśmy testy na fotokomórkach Witty, gdzie zawodnicy ponownie zostali zbadani pod katem szybkości na pierwszych 5 , 10 oraz 30 metrach.
Cieszy fakt, iż poprzez cykliczność testów mamy wgląd do rozwoju naszych wychowanków, których wyniki pod kątem progresji są wyśmienite.

Dodatkowo nasza ekipa trampkarzy skorzystała z dokładnego pomiaru wzrostu, wagi, ilości wody w organizmie oraz ilości tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej co pozwala nam na dokładne diagnozowanie rozwoju młodych sportowców.

Ze względu na wiek naszych najstarszych zawodników U-16 – podjęliśmy się również zorganizowania testu PHV, który określa wiek biologiczny naszych podopiecznych.

Jest to bardzo przydatny test, ponieważ w tym wieku podatność na urazy znacznie wzrasta, dlatego sposób prowadzenia zajęć w Beskidzkiej AP staje się bardziej zindywidualizowany 👍

W trosce o rozwój naszych zawodników dokładnie śledzimy ich postępy, ponieważ pomimo, iż nasi wychowankowie są mocno rozchwytywani przez TOPowe kluby w Polsce – my staramy się być coraz lepsi 👏👏👏

Dodaj komentarz